
Mooie donaties namens Sawadee-reizigers in 2024
Wanneer je bij ons een reis boekt krijg je de kans om een vrijwillige bijdrage te doen aan duurzame projecten. In 2024 hebben weer veel van onze reizigers zo'n bijdrage gedaan tijdens het boeken van hun reis. Hiermee hebben we verschillende goede doelen wereldwijd kunnen steunen. We lichten er graag drie voor je uit!
Niños del Arco Iris – Heilige vallei Peru
Op veel van onze reizen naar Peru verblijf je als reiziger in Casitas del Arco Iris. Deze prachtige accommodatie heeft een eigen stichting (Kinderen van de Regenboog) die onderwijs, onderdak en gezonde voeding verzorgt voor arme kinderen uit de omgeving. Ook wordt er medische zorg geboden voor kinderen en volwassenen en wordt er in de avond les gegeven aan volwassenen. In 2024 deed Sawadee namens haar reizigers een donatie aan dit project.

Het project bevind zich zo’n 70 km ten noorden van Cusco, in een gebied waar veel families in armoede leven en veel ouders dus moeite hebben met gezond eten kopen voor hun kinderen. Dankzij de donaties van Sawadee-reizigers krijgen meer dan 200 kinderen een maand lang een gezonde warme lunch en snack. Daarnaast krijgen hun ouders onderwijs over hoe ze het beste kun kinderen kunnen voeden.

Adopteer Regenwoud – Costa Rica
Costa Rica heeft één van de hoogste biodiversiteitsscores ter wereld. Zo’n 5% van alle planten en dieren wereldwijd, komt voor in dit land. Dit maakt het extra belangrijk om de natuur van Costa Rica te beschermen. Adopteer Regenwoud koopt grond van de lokale bevolking om een aaneengesloten natuurgebied van 2000 hectare (zo'n 2800 voetbalvelden) te kunnen creëren.

Zodra de grond is aangekocht wordt dit beschermd en mag er geen ontbossing meer plaatsvinden. Als de grond was ontbost vóór de koop worden hier weer nieuwe inheemse planten en bomen op geplant. Naast het kopen van natuurgebieden doet Adopteer Regenwoud ook onderzoek naar biodiversiteit. Met de donatie van Sawadee-reizigers is 2000m2 grond aangekocht.

Education for All – Marokko
In het Atlasgebergte van Marokko is het voor meisjes vaak lastig om naar school te gaan na het afronden van de basisschool. In de kleine dorpen in de bergen zijn vaak wel kleine basisschooltjes, maar de dichtstbijzijnde middelbare school kan soms wel meer dan een dag lopen zijn. Door deze afstand, maar ook door armoe en culturele normen, gaan vaak alleen jongens naar de middelbare school.

Education for All zet zich in om dit te veranderen. Dicht bij de middelbare scholen hebben zij tehuizen voor meisjes, waar zij tijdens het schooljaar gratis kunnen wonen en gezonde maaltijden en huiswerkbegeleiding krijgen. Inmiddels zijn er in het gebied zes van deze huizen te vinden. Sinds het ontstaan van de stichting in 2007 hebben al bijna 700 meisjes hun middelbare schooldiploma gehaald en meer dan 200 van hen zijn daarna naar de universiteit gegaan. Dankzij Education for All hebben zij de cirkel van analfabetisme en armoede kunnen doorbreken. De donatie van Sawadee-reizigers draagt bij aan de voortzetting van hun mooie werk.

Benieuwd naar nog meer projecten waar Sawadee namens haar reizigers aan heeft gedoneerd? Lees dan hier verder.